Czy praca jako specjalista SEO jest dla Ciebie? 10 punktów do sprawdzenia – Jobs Senuto

Czy praca jako specjalista SEO jest dla Ciebie? 10 punktów do sprawdzenia

0

Poniższa lista pomoże ci odpowiedzieć na pytanie: czy praca Specjalisty SEO jest dla mnie? O tym, jak zostać specjalistą SEO, pisałam już osobnym artykule. Mając jednak na uwadze ewentualne wątpliwości oraz kumulację uzyskanych wiadomości, dodatkowo stworzyłam poniższą check-listę. Pomoże Ci ona zdefiniować swoje umiejętności… a może nawet podesłać CV do wybranej agencji?

1. Jesteś elastyczny

W branży SEO jedno jest pewne – nic nie jest pewne. Umiejętność dostosowywania się do zachodzących zmian w środowisku jest niezwykle cenną umiejętnością, przeradzającą się w efektywną pracę. Oczywiście pewne schematy i procesy się powtarzają, ale w ostateczności to indywidualne podejście i elastyczność jest podstawowym filarem codziennej pracy.

2. Jesteś dobrze zorganizowany

Praca Specjalisty, jak już przeczytałeś, opiera się na komunikacji, reagowaniu i… terminach. Wywiązywanie się z nich oraz systematyczna praca nad powierzonym projektem owocuje w długie współprace, a także udane relacje z klientem.

3. Wiesz czym jest dobra komunikacja

Prawda jest taka, że nie każdy twój klient będzie a) znał się na SEO, b) rozumiał tą usługę, c) wiedział, co jest priorytetowe lub lepsze dla swojej domeny. Od tego jesteś ty i twoja zdolność do budowania jasnych, czasem asertywnych, komunikatów. Im systematyczniej i dokładniej komunikujesz się z zarówno klientem, jak i z zespołem, tym większa szansa na powodzenie projektu.

4. Nie boisz się rozwoju

Branża SEO jest żywa, a otwartość na nowe wyzwania pozwoli ci w tym „życiu” aktywnie uczestniczyć. Pogłębiaj swoją wiedzę, wymieniaj się spostrzeżeniami, śledź newsy i ciekawostki od kolegów z branży, uczestnicz w wydarzeniach – działaj!

5. Wiesz, czym jest cierpliwość

Na wyniki trzeba poczekać. Sumienna praca i skrupulatne robienie „swojej roboty” doprowadzi do pierwszych efektów, nawet jeśli te pojawią się dużo później, niż pierwotnie zakładaliśmy. Jeśli jesteś w stanie poczekać, nie podejmując jednocześnie nagłych decyzji – najpewniej znajdziesz swój kąt w niejednej agencji.

6. Zmysł techniczny

Część Specjalistów posiada większy zmysł techniczny, inna część – mniejszy. Zarówno jedna, jak i druga grupa ma szansę odnaleźć się w tej branży, pod warunkiem, że nie przeraża ich sama myśl algorytmu Google.

7. Nie boisz się zmian

Obrałeś już jedną strategię, działasz nad nią i oczami wyobraźni widzisz pierwsze wzrosty… do czasu. Zmiany i nadążanie za nieprzewidywalnym to niezwykle cenna umiejętność, a „zostawanie przy swoim” nie zawsze może przynieść pożądany efekt. Kluczem jest reagowanie oraz nauka na swoich (i nie tylko swoich) błędach.

8. Multitasking to twoje drugie (chociaż nieco dziwne) imię

Zalecenia optymalizacyjne, komunikacja z klientem, tworzenie raportu, audyt, współpraca z działem contentu i stworzenie planu linkbuildingu… to tylko namiastka codziennej pracy, która wymaga ogromnego skupienia, „łączenia wątków” oraz podzielności uwagi.

9. Wiesz co to odporność na stres

To niezwykle wyświechtany frazes, ale prawda jest taka, że praca Specjalisty również wiąże się ze stresowymi sytuacjami, wymagającymi „chłodnej głowy”, szybkiej analizy, reagowania bez zbędnych emocji i utrzymywania czasem szybkiego tempa pracy.

10. Masz smykałkę lub… pasję

Na koniec specjalnie zostawiłam punkt, o którym często w natłoku umiejętności technicznych się zapomina – o autentycznej pasji i chęci do pogłębiania zakamarków świata SEO. Jeśli czujesz, że jest to coś dla ciebie, a przyszła agencja śni ci się po nocach – próbuj swoich sił czym prędzej.

Zostaw komentarz